Portofoliu complet de ambalare CDMO · Orice format, orice umplere

Ambalare în blistere, capsule enterice și producție contractuală multi-format.

IOC sp. z o.o. is the PIS-registered manufacturer of food supplements and cosmetics, with registered establishments. Project format and feasibility are assessed within the agreed written scope.

PUBLISHED MINIMUM ORDER QUANTITIES

De la 2,500 la 500,000 de ambalaje. Un singur SKU. O singură comandă.

Published minimum order quantities are set per SKU and per order. Project requirements and commercial terms are defined in the written scope.

2,500

MINIMUM (per SKU, per comandă)

2,500 ambalaje

500K

MAXIMUM (per SKU, per comandă)

500,000 ambalaje

MATRICE DE CAPACITĂȚI

Project-Specific Format Review

Project format and feasibility are assessed against the product specification, applicable requirements and agreed scope. IOC sp. z o.o. is the PIS-registered manufacturer of food supplements and cosmetics, with registered establishments.

CAPSULES

Hard · Softgel

BLISTERS

PVC/Alu · Alu/Alu

BOTTLES

HDPE · PET · Glass

DOYPACKS

4 configurations

SACHETS & STICKPACKS

5 formats

LIQUIDS

Syrup · Drops · RTD

PASTES

Oral delivery

DERMCOSMETICS

All formats above

MODIFICATIONS

V-notch · ECO · Batch

CUSTOM

Open Innovation

EXEMPLE DE AMBALARE

MOQ este exprimat în unități (capsule, plicuri, flacoane). Tabelul de mai jos convertește MOQ-ul unitar în număr de ambalaje finite pentru cele două dimensiuni de ambalare cele mai frecvente.

CUM SE SELECTEAZĂ AMBALAJUL

Cum se realizează selecția ambalajului pentru suplimentele alimentare?

Ambalajul suplimentelor alimentare este selectat în funcție de formatul produsului și cerințele de stabilitate, caracteristicile de protecție necesare, configurația ambalajului și experiența utilizatorului, cerințele de etichetare ale pieței țintă, precum și constrângerile de volum de producție și logistică. Ambalajul potrivit este specificat pentru produs și piață; nu reprezintă o alegere generică dintr-un catalog.

TABEL DE REFERINȚĂ MOQ

Orice format. Orice cantitate minimă. Orice exemplu de ambalaj.

Toate valorile MOQ sunt per unitate individuală (capsulă, plic, unitate de ml). Exemplele de ambalare presupun cantități de umplere standard. MOQ-ul exact poate fi ajustat pentru transferuri MBR validate — contactați echipa noastră tehnică.

CAPSULE

Capsule tari

Ideale pentru dozare precisă și stabilitatea produsului. Înveliș din celuloză sau gelatină. Ingrediente active la densitate de grad clinic.

MOQ

MOQ: 150.000 unități

EXEMPLE DE AMBALARE

Flacon de 30 capsule → 5.000 flacoane · Flacon de 60 capsule → 2.500 flacoane

Capsule gelatinoase moi

Sistemul optim de livrare pentru compuși pe bază de ulei și lipofili. Înveliș fără cusătură, sigiliu ermetic.

MOQ

MOQ: 300.000 unități

EXEMPLE DE AMBALARE

Flacon 30 capsule → 10.000 flacoane · Flacon 60 capsule → 5.000 flacoane

AMBALARE BLISTER

Blister farmaceutic (PVC/Alu · Alu/Alu)

IN-HOUSE LINE

Blister packaging options for tablets, hard capsules, and softgels. Individual tamper-evident dose units with two laminate configurations: PVC/Aluminium (thermoform) for standard products, and Aluminium/Aluminium cold-form for moisture-sensitive active compounds.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

PVC/Alu · Alu/Alu formare la rece · sigiliu de securitate · conformitate GMP

FLACOANE

Flacoane HDPE / PET

Flacoane HDPE și PET albe sau colorate, conforme cu standardele din industrie, destinate capsulelor, tabletelor și pulberilor. Disponibile cu capac de siguranță pentru copii (CR) sau capac standard. Opțiuni de sigilare prin inducție și inserție de desicant pentru formulări sensibile la umiditate.

MOQ

MOQ: 2.500 flacoane

TECHNICAL SPEC

Capac CR sau standard · sigiliu prin inducție · opțiune de inserție desicant

Flacoane din sticlă brună / transparentă

Glass packaging options for light-sensitive and high-value formulations. Amber glass provides UV protection. Dropper, pump, or DIN28 closure configurations. Used for liquid supplements and other agreed product formats.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Chihlimbar / transparent · picurător · pompă · închidere DIN28

DOYPACK-URI — PUNGĂ CU BAZĂ

Pungi cu bază pentru pudre, rezerve de capsule, suplimente lichide și rezerve cosmetice. Patru configurații comerciale — toate disponibile prin Olympia Biosciences.

Doypack Clasic (Standard)

Pungă cu bază pliată pentru o expunere verticală stabilă la raft. Optimă pentru pudre vrac (zer, colagen, electroliți) și pachete de rezervă pentru capsule. Capacitate maximă de până la 2.0 litri, în funcție de densitatea în vrac a produsului.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Max 2.0 L · pudră · capsulă · granule

Doypack cu fermoar (Ziplock)

Pungă cu bază prevăzută cu fermoar resigilabil pentru produse cu utilizări multiple. Esențială pentru suplimente cu dozare precisă (pudre cu măsură) și pachete de capsule — laminatul cu barieră împotriva umidității conservă stabilitatea produsului după prima deschidere.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Sistem de închidere tip ziplock · laminat cu barieră împotriva umidității

Doypack cu capac (spout)

Conceput special pentru produse lichide și semilichide. Capacitate maximă 1,500 ml. Poziționarea capacului: central (partea superioară) sau lateral (în colț). Închidere: tip twist-off sau flip-top. Utilizat pentru vitamine lichide, băuturi pe bază de colagen și formate de reumplere pentru produse cosmetice.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Max 1,500 ml · capac central sau lateral · twist-off / flip-top

Doypack cu orificiu Euro / mâner

Sigilare superioară modificată: orificiu tip euro-slot pentru expunerea pe raft, sau mâner ergonomic pentru ambalaje grele (500 g–2 kg). Combină formatul vertical cu ușurința expunerii la punctul de vânzare și distribuției în retail.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Euro slot sau mâner · pregătit pentru POS / retail

SACHETE ȘI STICKPACK-URI

Segmentul nostru principal de ambalaje flexibile — peste 20 de linii de umplere, acoperind cea mai vastă gamă de dimensiuni și formate de pe piață.

Sachete Clasice (Plicuri Plate)

Sachete plate sigilate termic pe 3 sau 4 laturi, destinate dozelor unice de suplimente sau mostrelor cosmetice (creme, măști). Soluție standard de producție pentru formate pudră, lichide și geluri în industria nutraceutică și de îngrijire personală.

MOQ

MOQ: 75.000 unități

= 2.500 cutii a câte 30 sau 1.250 cutii a câte 60. Formate speciale (de exemplu, mai mari de 7×10 cm): MOQ stabilit per proiect, până la 300.000 unități.

TECHNICAL SPEC

Sigilare pe 3 sau 4 laturi · pudră / lichid / gel

Stickpack-uri

Plicuri înguste, formate din rolă de film — formatul dominant pentru consumul „on-the-go” de vitamine, colagen și minerale. Pentru consum direct sau dizolvare în apă. Formatul cu cea mai mare viteză de vânzare cu amănuntul pe piața globală a suplimentelor.

MOQ

MOQ: 250,000 unități

TECHNICAL SPEC

Format din rolă · on-the-go · consum direct sau dizolvare

Plicuri DUO / TRIO (Multi-Compartiment)

Plicuri cu mai multe compartimente unite prin perforație pentru separare cu o singură mână. Ideale pentru protocoale cosmetice în doi pași (Faza 1: peeling; Faza 2: mască) sau pentru doze divizate AM/PM de suplimente, cu formulări separate pentru dimineață și seară.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

2–3 compartimente · separare prin perforație · dozare divizată AM/PM

Plicuri cu Formă Personalizată (Die-Cut)

After full payment and acceptance, the rights to the formulation transfer to you in full.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

After full payment and acceptance, the rights to the formulation transfer to you in full.

Plicuri cu Șervețele Umede

Plic sigilat ce conține material nețesut saturat cu lichid funcțional. Disponibil în format mini. Aplicații: demachiere, autobronzare, exfoliere, împrospătare. Disponibile variante atât cosmetice, cât și nutraceutice.

MOQ

MOQ: stabilit individual

TECHNICAL SPEC

Material nețesut + umplere lichidă · disponibil în format mini

LICHIDE

Siropuri

Linii de producție pentru multiple arome și compoziții. Soluția ideală pentru formulări pediatrice și produse destinate stării generale de bine.

MOQ

MOQ: 20,000 unități

Picături

Formule lichide concentrate pentru aplicații de sănătate specifice. Biodisponibilitate ridicată.

MOQ

MOQ: 50.000 unități

Băuturi funcționale

Băuturi funcționale pentru consumatorii activi, preocupați de sănătate. Formate RTD sau concentrate.

MOQ

MOQ: 50.000 unități

PASTE

Paste orale

Format specializat pentru administrare orală, destinat compușilor activi cu concentrație ridicată care necesită eliberare controlată.

MOQ

MOQ: 20,000 unități

MODIFICĂRI FUNCȚIONALE

Aplicabil oricărui format flexibil de mai sus.

V-Notch / Easy-Open

Crestătură de rupere pe margine care permite deschiderea cu o singură mână a laminatului, fără a fi nevoie de foarfecă. Upgrade standard pentru toate formatele de ambalare flexibilă.

Marcare lot (In-Line)

Datele de expirare și numerele de lot aplicate direct pe sigiliu în timpul umplerii — trasabilitate conformă cu GMP în baza reglementărilor UE privind etichetarea alimentelor.

ECO / Reciclabil (Mono-Structură)

Orice format flexibil executat din laminate cu mono-structură dintr-un singur material — 100% reciclabil. Documentația completă de conformitate R-cycle furnizată la cerere.

REGISTERED ESTABLISHMENT & PROJECT SCOPE

Registered establishment and project-specific requirements

PIS-registered manufacturer of food supplements; production establishment registered with PIS in Gdynia, Poland (ul. Polska 20).

COSMETIC PROJECTS

Cosmetic project requirements

PN-EN ISO 22716:2009 · GMP PENTRU COSMETICE

Cosmetic project requirements, applicable product rules and format options are assessed within the agreed written scope.

SPECIALIZAREA PRODUSULUI

Project-specific requirements are reviewed case by case.

FOOD-SUPPLEMENT PROJECTS

Alimente, suplimente alimentare și FSMP

PN-EN ISO 22000:2018 · CODEX ALIMENTARIUS GMP/GHP/HACCP

IOC sp. z o.o. is the PIS-registered manufacturer of food supplements; its production establishment is registered with PIS in Gdynia, Poland (ul. Polska 20).

SOFTGEL FORMATS

Gelatin · HPMC

Gelatin and HPMC format options are scoped to project requirements.

CERTIFICĂRI ȘI ACREDITĂRI

Matrice completă de certificare — Ambele unități — Valabilă până în 2029

PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08

Proprietate intelectuală și securitatea datelor

Our ISO/IEC 27001-certified information security management system protects formulation and project data; confidentiality obligations are defined in the applicable agreement.

Nr. Cert.: PG/IOC/2026/05/Eng · Valabil până la: 21.02.2029

PN-EN ISO 22000:2018

Quality-System Controls for FSMP & Supplements

ISO 22000:2018 is a food-safety management-system certification. Refer to the Legal Hub for current certificate scope and validity.

Nr. Cert.: PG/IOC/2026/03/Eng · Valabil până la: 21.02.2029

CODEX ALIMENTARIUS – FAO/WHO

Rigoare în producție și igienă (GMP, GHP, HACCP)

Applicable quality controls, release testing and batch documentation are defined in the product specification and agreed manufacturing scope.

Cert. Nr: PG/IOC/2026/01/Eng · Valabil până la: 21.02.2029

PN-EN ISO 9001:2015

Repetabilitate și trasabilitate completă

Medicii și farmaciștii solicită standardizare. Sistemul de management al calității ISO 9001 asigură faptul că fiecare lot de producție are parametri identici și repetabili — permițând trasabilitatea completă a fiecărei capsule sau a fiecărui plic, de la recepția materiei prime până la produsul finit.

Cert. Nr: PG/IOC/2026/02/Eng · Valabil până la: 21.02.2029

PN-EN ISO 22716:2009

Standarde pentru dermocosmetice — Facilitatea I

ISO 22716 applies to cosmetics manufacturing. This certification does not describe food-supplement or FSMP manufacturing.

Cert. Nr: PG/IOC/2026/04/Eng · Valabil până la: 21.02.2029

INTERNAL STANDARD (FULLY IMPLEMENTED)

Responsabilitate Socială Corporativă (CSR) și ESG

Project-specific formulation, evidence, quality and manufacturing requirements are defined in the agreed scope.

Status: Politică internă implementată · Pregătit pentru audit B2B

MANDAT DE INOVAȚIE DESCHISĂ

Dacă poate fi formulat, noi îl producem.

Innovation begins with a written review of the product concept, evidence, formulation requirements and requested format. Project feasibility and minimum order quantities are defined in the agreed scope.

O singură limitare operațională: nu operăm linii de extrudare pentru batoane sau batoane energizante. Pentru orice alt format și tip de formulare, MOQ-ul și arhitectura de producție sunt stabilite individual prin Due Diligence plătit. Nicio cifră nu este publicată aici deoarece fiecare formulare este diferită.

EXEMPLE DE MANDATE NON-CATALOG PE CARE LE EXECUTĂM

Cafele funcționale cu ciuperci · Pungi cu shot-uri lichide lipozomale · Stick-uri cu adaptogeni · Șervețele umede multi-enzimatice · Plicuri cu formă personalizată pentru cosmeceutice · Flacoane de sticlă cu colagen de calitate medicală · Pachete de plicuri bifazice AM/PM · Băuturi nootropice RTD

Întrebări frecvente

Cum se calculează MOQ — per unitate sau per ambalaj finit?
MOQ este calculat per unitate individuală (capsulă, plic, flacon), nu per ambalaj finit. De exemplu: un MOQ de 150.000 de capsule la 60 de capsule per flacon = 2.500 de flacoane finite. La 30 de capsule per flacon = 5.000 de flacoane. Dimensiunea ambalajului multiplică direct numărul de SKU-uri.
De ce capsulele moi (softgels) au un MOQ mai ridicat decât capsulele tari?
Analytical release is defined in the product specification and agreed scope.
Care este comanda minimă pentru un proiect de formulare nouă?
Pragul minim de 2.500 de ambalaje se aplică atunci când aveți deja o formulă validată și un Master Batch Record (MBR). Cerințele pentru formulări noi impun mai întâi un proces de Paid Due Diligence — definim intervalul de volum comercial ca parte a auditului de fezabilitate.
Poate fi negociat MOQ pentru programe enterprise cu volum mare?
Da. Toate valorile MOQ sunt negociabile pentru programele enterprise și cele susținute de PE, cu angajamente de volum anual definite. Accesați prin Paid Due Diligence și vom structura un acord de producție bazat pe cererea prognozată, nu pe minime fixe.
Produceți dermocosmetice și cosmeceutice?
Cosmetic project requirements, applicable product rules and format options are assessed within the agreed written scope.
Am o idee de produs neconvențională. O puteți fabrica?
Project feasibility and minimum order quantities depend on format and are defined through the agreed written scope.

MANDAT DE PRODUCȚIE CU SPECTRU DESCHIS

Fără catalog. Fără formule închise. Fără MOQ-uri fixe.

Fiecare format listat reprezintă un punct de plecare. Dacă conceptul dumneavoastră nu se încadrează într-o categorie standard, tocmai acest aspect este soluționat prin mandatul nostru de Paid Due Diligence. Stabilim MOQ-ul, fezabilitatea și arhitectura de producție individual, în funcție de cerințele specifice de formulare și ambalare. O singură excepție: batoanele. Orice altceva este posibil.

Declinarea responsabilității: Strict B2B / Cercetare-Dezvoltare (R&D) educațională

Datele farmacocinetice, referințele clinice și literatura științifică menționate pe această pagină sunt furnizate strict în scopuri de formulare B2B, educaționale și de cercetare-dezvoltare (R&D) pentru profesioniștii din domeniul medical, farmacologi și dezvoltatorii de branduri. Olympia Biosciences™ operează exclusiv ca organizație de dezvoltare și fabricație prin contract (CDMO) și nu produce, nu comercializează și nu vinde produse finite către consumatori.

Reglementări globale și absența mențiunilor de sănătate. Nicio informație de pe această pagină nu constituie o mențiune de sănătate, o mențiune medicală sau o mențiune privind reducerea riscului de îmbolnăvire în sensul Regulamentului (CE) nr. 1924/2006 al UE, al Legii privind sănătatea și educația suplimentelor alimentare (DSHEA) din SUA sau al altor cadre de reglementare globale. Aceste declarații și date brute nu au fost evaluate de Food and Drug Administration (FDA), European Food Safety Authority (EFSA) sau Therapeutic Goods Administration (TGA). Ingredientele farmaceutice active (APIs) și formulările discutate nu sunt destinate diagnosticării, tratării, vindecării sau prevenirii niciunei boli.

Responsabilitatea clientului. The B2B client who commissions a formulation from Olympia Biosciences™ is responsible for market-specific regulatory compliance, health claim authorisation, labelling and marketing of its finished product, as defined by the applicable agreement.