Kompleksowe portfolio opakowań CDMO · Każdy format, każde napełnienie

Dwa zakłady. Jeden standard naukowy.

Od farmaceutycznych linii blistrowania po opakowania typu doypack, stickpack oraz butelki szklane — dwa niezależne zakłady z certyfikacją GMP w Polsce obsługują wszystkie komercyjne formaty opakowań: Zakład I dla kosmetyków o znaczeniu medycznym (ISO 22716), Zakład II dla suplementów diety i FSMP (ISO 22000). Prawnie wymagana separacja. MOQ jest zależne od formatu. Indywidualne zlecenia realizowane poprzez Paid Due Diligence.

SKALA PRODUKCJI

Od 2,500 do 500,000 opakowań. Jedno SKU. Jedno zamówienie.

Wspieramy zarówno wschodzące marki wchodzące na rynek z dedykowanymi premierami SKU, jak i operatorów korporacyjnych realizujących siedmiocyfrowe roczne programy produkcyjne — w dwóch niezależnych, certyfikowanych zakładach GMP w Polsce, w oparciu o zasady Zero Conflict of Interest.

2,500

MINIMUM (na SKU, na zamówienie)

2,500 opakowań

500K

MAKSIMUM (na SKU, na zamówienie)

500,000 opakowań

MACIERZ MOŻLIWOŚCI

Ponad 14 formatów opakowań. Bez ograniczeń katalogowych.

Nasza produkcja jest zorganizowana w dwóch niezależnych zakładach z certyfikacją GMP w Polsce — kapsułkowanie postaci stałych, farmaceutyczne linie blistrowania, napełnianie elastycznych saszetek, napełnianie płynów i past w Zakładzie II (ISO 22000, żywność/FSMP); kosmetyki o znaczeniu medycznym w Zakładzie I (ISO 22716). Żaden format nie jest zamknięty. Żaden katalog nie jest ostateczny.

CAPSULES

Hard · Softgel

BLISTERS

PVC/Alu · Alu/Alu

BOTTLES

HDPE · PET · Glass

DOYPACKS

4 configurations

SACHETS & STICKPACKS

5 formats

LIQUIDS

Syrup · Drops · RTD

PASTES

Oral delivery

DERMCOSMETICS

All formats above

MODIFICATIONS

V-notch · ECO · Batch

CUSTOM

Open Innovation

PRZYKŁADY OPAKOWAŃ

MOQ wyrażone jest w jednostkach (kapsułki, saszetki, butelki). Poniższa tabela przedstawia przeliczenie MOQ jednostkowego na liczbę gotowych opakowań dla dwóch najczęściej stosowanych wielkości.

TABELA REFERENCYJNA MOQ

Każdy format. Każde minimum. Każdy przykład opakowania.

Wszystkie wartości MOQ dotyczą pojedynczej jednostki (kapsułka, saszetka, ml). Przykłady pakowania zakładają standardowe napełnienie. Dokładne MOQ może ulec zmianie w przypadku transferów zatwierdzonych MBR — prosimy o kontakt z naszym zespołem technicznym.

KAPSUŁKI

Kapsułki twarde

Idealne rozwiązanie dla precyzyjnego dawkowania i stabilności produktu. Otoczka celulozowa lub żelatynowa. Składniki aktywne o gęstości klasy klinicznej.

MOQ

MOQ: 150 000 jednostek

PRZYKŁADY OPAKOWAŃ

Butelka 30-kaps. → 5 000 butelek · Butelka 60-kaps. → 2 500 butelek

Kapsułki miękkie (softgel)

Optymalny system dostarczania dla związków olejowych i lipofilowych. Bezszwowa otoczka, hermetyczne zamknięcie.

MOQ

MOQ: 300 000 jednostek

PRZYKŁADY OPAKOWAŃ

Butelka 30 kaps. → 10 000 butelek · Butelka 60 kaps. → 5 000 butelek

OPAKOWANIA BLISTROWE

Blistry farmaceutyczne (PVC/Alu · Alu/Alu)

IN-HOUSE LINE

Wewnętrzna linia blistrowania o standardzie farmaceutycznym dla tabletek, kapsułek twardych oraz kapsułek miękkich. Indywidualne jednostki dawkowania z zabezpieczeniem przed manipulacją (tamper-evident) w dwóch konfiguracjach laminatu: PVC/Aluminium (termoformowanie) dla produktów standardowych oraz Aluminium/Aluminium (cold-form) dla substancji aktywnych wrażliwych na wilgoć.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

PVC/Alu · Alu/Alu cold-form · tamper-evident · zgodność z GMP

BUTELKI

Butelki HDPE / PET

Standardowe w branży białe lub kolorowe butelki HDPE i PET przeznaczone do kapsułek, tabletek oraz proszków. Dostępne z zamknięciem typu child-resistant (CR) lub standardowym. Możliwość zastosowania uszczelnienia indukcyjnego oraz wkładu osuszającego dla formulacji wrażliwych na wilgoć.

MOQ

MOQ: 2 500 butelek

TECHNICAL SPEC

zamknięcie CR lub standardowe · uszczelnienie indukcyjne · opcja wkładu osuszającego

Butelki ze szkła brązowego / bezbarwnego

Wysokiej jakości szkło o standardzie farmaceutycznym dla formulacji światłoczułych i produktów o wysokiej wartości. Szkło brązowe zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV. Dostępne konfiguracje z kroplomierzem, pompką lub zamknięciem typu DIN28. Stosowane do suplementów w płynie, serum oraz linii dermokosmetycznych premium.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Bursztynowe / przezroczyste · kroplomierz · pompka · zamknięcie DIN28

DOYPACKI — TOREBKI STOJĄCE

Torebki stojące typu doypack przeznaczone do proszków, uzupełnień kapsułek, suplementów w płynie oraz kosmetyków. Cztery konfiguracje handlowe — wszystkie dostępne w ofercie Olympia Biosciences.

Klasyczny Doypack (Standard)

Torebka stojąca z dnem fałdowanym, zapewniająca stabilną ekspozycję pionową na półce. Optymalna dla produktów sypkich (serwatka, kolagen, elektrolity) oraz opakowań uzupełniających kapsułek. Maksymalna pojemność do 2.0 litrów w zależności od gęstości nasypowej produktu.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Maks. 2.0 L · proszek · kapsułki · granulat

Doypack ze struną (Ziplock)

Torebka stojąca z zamykaną struną typu ziplock, przeznaczona do produktów wielokrotnego użytku. Kluczowa dla suplementów dozowanych miarką (proszki) oraz opakowań kapsułek — laminat barierowy chroniący przed wilgocią zapewnia stabilność produktu po pierwszym otwarciu.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Zamykanie strunowe · laminat barierowy chroniący przed wilgocią

Doypack z korkiem

Zaprojektowany z myślą o produktach płynnych i półpłynnych. Maksymalna pojemność 1,500 ml. Umiejscowienie korka: centralnie (na górze) lub narożnie. Zamknięcie: typu twist-off lub flip-top. Stosowany w przypadku witamin w płynie, napojów kolagenowych oraz opakowań uzupełniających typu refill.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Maks. 1,500 ml · korek centralny lub narożny · twist-off / flip-top

Doypack z otworem Euro / uchwytem

Modyfikowane zgrzewanie górne: otwór typu euro-slot do ekspozycji na zawieszkach lub ergonomiczny uchwyt dla cięższych opakowań (500 g–2 kg). Łączy format stojący z gotowością do dystrybucji detalicznej i ekspozycji w punkcie sprzedaży.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Euro-slot lub uchwyt · gotowe do sprzedaży detalicznej / POS

SASZETKI I STICKPACKI

Nasz flagowy segment opakowań elastycznych — ponad 20 linii rozlewniczych, obejmujących najszerszy na rynku zakres wymiarów i form.

Klasyczne saszetki (płaskie)

Płaskie saszetki zgrzewane z 3 lub 4 stron, przeznaczone do porcjowanych suplementów lub próbek kosmetycznych (kremy, maski). Standardowe rozwiązanie produkcyjne dla proszków, płynów i żeli w branży nutraceutycznej oraz kosmetycznej.

MOQ

MOQ: 250 000 sztuk

TECHNICAL SPEC

zgrzew 3- lub 4-stronny · proszek / płyn / żel

Stickpacki

Wąskie saszetki formowane z folii z roli — dominujący format typu on-the-go dla witamin, kolagenu i minerałów. Do bezpośredniego spożycia lub rozpuszczenia w wodzie. Najszybciej rotujący format w globalnym segmencie suplementów.

MOQ

MOQ: 250 000 sztuk

TECHNICAL SPEC

formowanie z roli · on-the-go · bezpośrednie lub do rozpuszczenia

Saszetki DUO / TRIO (wielokomorowe)

Saszetki wielokomorowe połączone perforacją, umożliwiające łatwe rozdzielenie jedną ręką. Idealne rozwiązanie dla dwuetapowych protokołów kosmetycznych (Faza 1: peeling; Faza 2: maska) lub suplementów diety z podziałem na dawkę poranną i wieczorną.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

2–3 komory · separacja przez perforację · podział dawki AM/PM

Saszetki kształtowe (wykrawane indywidualnie)

Saszetki wykrawane zgodnie z projektem klienta — w kształcie butelki, słoiczka, owocu lub logo marki. Możliwość dodania dodatkowej komory na akcesoria (chusteczka ochronna, aplikator, rękawiczki). Pełne prawa własności intelektualnej do projektu przekazywane klientowi.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Indywidualny kształt wykrawany · dodatkowa komora · pełne prawa IP dla klienta

Saszetki z chusteczkami nawilżanymi

Szczelna saszetka zawierająca włókninę nasączoną płynem funkcjonalnym. Dostępne w formacie mini. Zastosowania: demakijaż, samoopalanie, złuszczanie, odświeżanie. Dostępne w wariantach kosmeceutycznym oraz nutraceutycznym.

MOQ

MOQ: ustalane indywidualnie

TECHNICAL SPEC

Włóknina + napełnianie płynem · dostępny format mini

PŁYNY

Syropy

Linie produkcyjne obsługujące różnorodne smaki i składy. Idealne rozwiązanie dla preparatów pediatrycznych oraz produktów z kategorii ogólnego dobrostanu.

MOQ

MOQ: 20,000 jednostek

Krople

Skoncentrowane formuły płynne do celowanych zastosowań zdrowotnych. Wysoka biodostępność.

MOQ

MOQ: 50 000 jednostek

Napoje funkcjonalne

Napoje funkcjonalne dla aktywnych konsumentów dbających o zdrowie. Formaty RTD lub koncentraty.

MOQ

MOQ: 50 000 jednostek

PASTY

Pasty doustne

Specjalistyczna postać doustna dla wysoko skoncentrowanych substancji czynnych wymagających kontrolowanego uwalniania.

MOQ

MOQ: 20,000 jednostek

MODYFIKACJE FUNKCJONALNE

Dotyczy każdego z powyższych formatów elastycznych.

V-Notch / Łatwe otwieranie

Nacięcie ułatwiające rozdzieranie krawędzi, umożliwiające otwarcie laminatu jedną ręką bez użycia nożyczek. Standardowe ulepszenie dla wszystkich formatów opakowań elastycznych.

Znakowanie partii (In-Line)

Daty przydatności do spożycia oraz numery partii nanoszone bezpośrednio na zgrzew podczas napełniania — identyfikowalność zgodna z GMP zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi etykietowania żywności.

ECO / Recyklingowalne (Mono-struktura)

Dowolny format elastyczny wykonany z laminatów mono-materiałowych — w 100% nadający się do recyklingu. Pełna dokumentacja zgodności z R-cycle dostarczana na życzenie.

DWA NIEZALEŻNE ZAKŁADY PRODUKCYJNE — WYMAGANE PRAWNIE

Dwa oddzielne zakłady z certyfikacją GMP. Oba w Polsce. Prawnie wymagana separacja.

Przepisy polskie oraz unijne wymagają całkowitej separacji fizycznej produkcji kosmetyków od produkcji żywności i suplementów diety. Prowadzimy dwa w pełni niezależne zakłady – każdy z własnymi ramami regulacyjnymi, systemem jakości oraz certyfikacją GMP. Jest to wymóg prawny oraz strukturalna gwarancja braku zanieczyszczeń krzyżowych dla naszych klientów.

ZAKŁAD I · FACILITY I

Kosmetyki o znaczeniu medycznym

PN-EN ISO 22716:2009 · GMP DLA KOSMETYKÓW

Dedykowany zakład kosmetyczny dla produktów o znaczeniu medycznym. Całkowicie i fizycznie odseparowany od produkcji żywności i suplementów – zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 oraz polskiego prawa. Specjalizacje: maści, płyny do płukania jamy ustnej, preparaty doustne, spraye miejscowe (np. preparaty na żylaki) oraz funkcjonalne preparaty kosmetyczne o działaniu medycznym.

SPECJALIZACJA PRODUKTOWA

Maści · Płyny do płukania jamy ustnej · Preparaty doustne · Miejscowe spraye na żylaki · Funkcjonalne preparaty kosmetyczne · Kosmeceutyki

ZAKŁAD II · FACILITY II

Żywność, suplementy diety i FSMP

PN-EN ISO 22000:2018 · CODEX ALIMENTARIUS GMP/GHP/HACCP

Dedykowany zakład produkcji żywności i nutraceutyków dla suplementów diety oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego (FSMP). Całkowicie niezależny od produkcji kosmetycznej. Zakład obsługuje 3 maszyny do kapsułkowania miękkich kapsułek typu softgel – rzadka i kapitałochłonna zdolność przemysłowa ze względu na wysokie koszty zakupu oraz eksploatacji maszyn typu softgel.

INFRASTRUKTURA SOFTGEL

3

Linie do kapsułkowania miękkiego (rotary-die) · Unikalne · Aktywa o wysokim nakładzie inwestycyjnym (High-CAPEX)

CERTYFIKATY I AKREDYTACJE

Pełna macierz certyfikacji — Oba zakłady — Ważność do 2029 roku

PN-EN ISO/IEC 27001:2023-08

Własność intelektualna i bezpieczeństwo danych

Dla innowacyjnych marek i firm farmaceutycznych ochrona receptur, wyników badań klinicznych oraz tajemnic przedsiębiorstwa stanowi priorytet. Niniejszy certyfikat gwarantuje, że nasze systemy informatyczne i procedury operacyjne zapewniają rygorystyczną ochronę własności intelektualnej, pełną poufność (NDA) oraz bezpieczny przepływ informacji.

Nr cert.: PG/IOC/2026/05/Eng · Ważny do: 21.02.2029

PN-EN ISO 22000:2018

Absolutne bezpieczeństwo dla FSMP i nutraceutyków

Produkcja żywności specjalnego przeznaczenia medycznego (FSMP) wymaga wyjątkowego nadzoru. Norma ISO 22000 integruje zarządzanie jakością z zasadami bezpieczeństwa żywności, zapewniając pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw surowców, eliminację ryzyka zanieczyszczeń krzyżowych oraz zgodność z najwyższymi wymogami regulacyjnymi.

Nr cert.: PG/IOC/2026/03/Eng · Ważny do: 21.02.2029

CODEX ALIMENTARIUS – FAO/WHO

Rygor produkcyjny i higiena (GMP, GHP, HACCP)

Fundament bezpieczeństwa w produkcji kontraktowej. Zgodność z wytycznymi FAO/WHO 2023 oznacza, że nasze linie produkcyjne spełniają rygorystyczne standardy Good Manufacturing Practice (GMP) oraz Good Hygiene Practice (GHP) — co stanowi gwarancję czystości mikrobiologicznej i fizykochemicznej każdej partii.

Nr cert.: PG/IOC/2026/01/Eng · Ważny do: 21.02.2029

PN-EN ISO 9001:2015

Pełna powtarzalność i identyfikowalność

Lekarze i farmaceuci oczekują standaryzacji. System zarządzania jakością ISO 9001 zapewnia, że każda partia produkcyjna posiada identyczne, powtarzalne parametry — umożliwiając pełną identyfikowalność każdej kapsułki lub saszetki, od przyjęcia surowca po produkt gotowy.

Nr cert.: PG/IOC/2026/02/Eng · Ważny do: 21.02.2029

PN-EN ISO 22716:2009

Standardy dla dermokosmetyków — Zakład I

Najwyższe standardy Good Manufacturing Practice (GMP) w projektowaniu i wytwarzaniu specjalistycznych kosmetyków oraz ich komponentów. Kluczowe dla firm oferujących zaawansowane linie dermokosmetyczne uzupełniające terapie medyczne. Dotyczy wyłącznie Zakładu I (produkcja kosmetyków).

Nr cert.: PG/IOC/2026/04/Eng · Ważny do: 21.02.2029

INTERNAL STANDARD (FULLY IMPLEMENTED)

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i ESG

Dla globalnych partnerów z sektora medycznego etyczny łańcuch dostaw jest wymogiem bezwzględnym. Nasza w pełni wdrożona polityka CSR obejmuje zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo ekologiczne oraz najwyższe standardy etyki pracy. Jesteśmy w pełni przygotowani na audyty Supplier Code of Conduct przeprowadzane przez naszych partnerów B2B.

Status: Wdrożona polityka wewnętrzna · Gotowość do audytu B2B

MANDAT OTWARTEJ INNOWACJI

Jeśli da się to sformułować, my to wyprodukujemy.

Nasza infrastruktura produkcyjna została zaprojektowana z myślą o pełnej elastyczności CDMO — nie ograniczamy się do zakupów katalogowych ani gotowych receptur. Olympia Biosciences wytwarza funkcjonalne kawy grzybowe, mieszanki adaptogenów, napoje nootropowe, napoje kolagenowe, preparaty do stosowania miejscowego klasy medycznej oraz każdą inną koncepcję recepturową, z którą się do nas zwrócisz. Nie ograniczamy się do zastrzeżonych list składników ani standardowych jednostek SKU opakowań. Innowacja nie jest u nas jedynie hasłem marketingowym — nasze linie są fizycznie rekonfigurowane pod każde zlecenie.

Jedno ograniczenie operacyjne: nie obsługujemy linii do ekstruzji batonów energetycznych. W przypadku wszystkich pozostałych formatów i typów receptur, MOQ oraz architektura produkcji ustalane są indywidualnie w ramach płatnego procesu Due Diligence. Nie publikujemy tutaj żadnych liczb, ponieważ każda receptura jest inna.

PRZYKŁADY REALIZOWANYCH ZLECEŃ SPOZA KATALOGU

Funkcjonalne kawy grzybowe · Liposomalne płynne shoty w saszetkach · Stickpacki z adaptogenami · Wieloenzymatyczne chusteczki nawilżane · Kosmeceutyczne saszetki kształtowe · Szklane butelki z kolagenem klasy medycznej · Dwufazowe zestawy saszetek AM/PM · Nootropowe napoje RTD

Najczęściej zadawane pytania

Jak obliczane jest MOQ — na jednostkę czy na gotowe opakowanie?
Wartość MOQ jest obliczana dla pojedynczej jednostki (kapsułka, saszetka, butelka), a nie dla gotowego opakowania. Przykład: MOQ wynoszące 150 000 kapsułek przy 60 kapsułkach na butelkę daje 2 500 gotowych butelek. Przy 30 kapsułkach na butelkę jest to 5 000 butelek. Wielkość opakowania bezpośrednio wpływa na liczbę jednostek SKU.
Dlaczego kapsułki miękkie mają wyższe MOQ niż kapsułki twarde?
Kapsułki miękkie (softgels) mają wyższy próg MOQ (300 000 jednostek), ponieważ proces enkapsulacji na matrycach obrotowych wymaga większej serii minimalnej dla zapewnienia precyzji masy i napełnienia. Kapsułki twarde wykazują mniejszą wrażliwość mechaniczną i mogą być produkowane w partiach od 150 000 sztuk przy pełnej zgodności z PPQ.
Jaka jest minimalna wielkość zamówienia dla nowego projektu formulacyjnego?
Próg 2 500 opakowań ma zastosowanie w przypadku posiadania zatwierdzonej receptury oraz Master Batch Record (MBR). Nowe projekty formulacyjne wymagają uprzedniego przeprowadzenia płatnego procesu due diligence — zakres wolumenu komercyjnego określamy w ramach audytu wykonalności.
Czy MOQ podlega negocjacjom w przypadku programów korporacyjnych o dużej skali?
Tak. Wszystkie wartości MOQ podlegają negocjacjom w przypadku programów korporacyjnych oraz wspieranych przez fundusze PE, przy określonych rocznych zobowiązaniach wolumenowych. Rozpoczęcie współpracy poprzez płatne due diligence pozwala nam na przygotowanie umowy produkcyjnej opartej na prognozowanym popycie, a nie na sztywnych minimach.
Czy produkujecie dermokosmetyki i kosmeceutyki?
Tak. Nasz dedykowany Zakład I (kosmetyki) działa zgodnie z normą PN-EN ISO 22716:2009 GMP i obejmuje pełne spektrum kosmetyków o znaczeniu medycznym — maści, preparaty doustne, spraye miejscowe (np. na żylaki) oraz kosmeceutyki. Zakład I jest fizycznie oddzielony od Zakładu II (żywność/suplementy, ISO 22000 GMP), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 oraz polskiego prawa. Wszystkie formaty opakowań wymienione na tej stronie są dostępne w Zakładzie I dla produktów kosmetycznych.
Mam niekonwencjonalny pomysł na produkt. Czy możecie go wyprodukować?
Z niemal stuprocentową pewnością. Kawy z grzybami funkcjonalnymi, płynne shoty liposomalne, wielokomorowe saszetki kosmeceutyczne — to dokładnie te zlecenia, którymi się zajmujemy. Nasze linie są skonfigurowane pod pełnozakresowe usługi CDMO, a nie produkcję katalogową. MOQ oraz wykonalność ustalane są indywidualnie w ramach płatnej procedury Due Diligence. Jedyną kategorią, której nie obsługujemy, jest ekstruzja batonów/batonów energetycznych.

ZLECENIE PRODUKCYJNE O OTWARTYM ZAKRESIE

Bez katalogów. Bez zamkniętych receptur. Bez sztywnych MOQ.

Każdy wymieniony format jest jedynie punktem wyjścia. Jeśli Twój koncept nie wpisuje się w standardową kategorię — właśnie po to przeprowadzamy płatną procedurę Due Diligence. Indywidualnie ustalamy MOQ, wykonalność oraz architekturę produkcji dla Twojej konkretnej receptury i wymagań dotyczących opakowania. Jeden wyjątek: batony. Wszystko inne pozostaje w zakresie naszych możliwości.

Zastrzeżenie dotyczące wyłącznie relacji B2B / edukacyjnych celów R&D

Dane farmakokinetyczne, odniesienia kliniczne oraz literatura naukowa przytoczone na tej stronie są udostępniane wyłącznie w celach formulacji B2B, edukacyjnych oraz badawczo-rozwojowych (R&D) dla profesjonalistów medycznych, farmakologów i twórców marek. Olympia Biosciences™ działa wyłącznie jako organizacja typu CDMO i nie produkuje, nie wprowadza do obrotu ani nie sprzedaje produktów końcowych dla konsumentów.

Globalne regulacje i brak oświadczeń zdrowotnych. Żadne informacje zawarte na tej stronie nie stanowią oświadczenia zdrowotnego, medycznego ani oświadczenia o zmniejszeniu ryzyka choroby w rozumieniu rozporządzenia (WE) nr 1924/2006, amerykańskiej ustawy Dietary Supplement Health and Education Act (DSHEA) ani innych globalnych ram regulacyjnych. Niniejsze oświadczenia i surowe dane nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration (FDA), European Food Safety Authority (EFSA) ani Therapeutic Goods Administration (TGA). Omówione surowe aktywne składniki farmaceutyczne (APIs) oraz formulacje nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia, łagodzenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Odpowiedzialność klienta. Klient B2B zlecający opracowanie formulacji firmie Olympia Biosciences™ ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność za wszelką zgodność z przepisami, autoryzację oświadczeń zdrowotnych (w tym dokumentację oświadczeń zgodnie z art. 13/14 EFSA oraz powiadomienia do U.S. FDA), etykietowanie oraz marketing gotowego produktu na docelowym rynku (rynkach). Olympia Biosciences™ świadczy wyłącznie usługi produkcyjne, formulacyjne i analityczne.